Letní romace - krátký příběh

21. září 2010 v 13:52 | Selena |  Moje tvorba
avatar
Tak jako každý z nás, i Sára toužila po lásce. Představovala si, jak leží na pláži, písek příjemně hřeje, moře šumí a okolo jde urostlý, snědý muž, jenž zakopne, spadne vedle ní a bláznivě se do ní zamiluje. To vše by bylo krásné, jenom kdyby to nebyla fantazie, ale skutečnost. Sára takové sny mívala často, ale ani tentokrát se jí to nesplnilo.
Tak jako každý rok se chystala s rodiči o letních prázdninách na dovolenou. Problém byl v tom, že nejezdí k moři, ale do hor, kvůli čerstvému vzduchu, klidu a dobrému odpočinku.


Rodiče měli vše dávno připravené, takže po příjezdu nebyly žádné komplikace a ona se jako každý rok strašně nudila. Procházela se po lese, taky co jiného by tam mohla dělat, když spatřila kousek před sebou nějakého kluka. Musel mít nehodu, protože byl celý špinavý, tu a tam byly vidět krvavé šrámy a kolo, celé polámané, bylo opodál. Rychle k němu přeběhla, poskytla mu tu nejzákladnější pomoc. Chystala se zavolat záchrannou službu, ale nebyl signál. Musela ho proto nést na zádech. Pro tak křehkou dívku to byl nelehký úkol, každou chvíli musela odpočívat, ale co by pro záchranu života neudělala. Neušla ani dva kilometry a narazila na horskou chatu, odkud zavolala záchranku a pak už jen mohla čekat.
Pro ten den byla hrdinkou, vždyť něco takového se nestává často. Toho kluka pak chodila každý druhý den navštěvovat do jeho pokoje, zjistila, že má chatu nedaleko. Jeho zranění nebyla vůbec vážná, takže byl propuštěn do domácího ošetřování. Brzy se z nich stali přátelé a Sára cítila něco víc. I on na tom byl stejně. Stala se z toho letní láska. Každý den spolu chodily ven, drželi se za ruce a on jí občas polaskal po tváři. Sára se cítila jako v pohádce. Po jeho polibku stoupala výš a výš k nebesům a vždycky se začervenala. Každý den se poznávali víc a víc, až už nebylo nic, co by o sobě nevěděli, možná že jen ta nejskrytější tajemství nebyla odhalena. Ale konec dovolené se blížil a Sára se rozhodla, že s ním stráví poslední noc svých snů. Měl to být večer, na který by vzpomínala po celý život.
Vše bylo perfektní, na nic nezapomněla, vše potřebné tu bylo. Kromě jedné maličkosti. Nebyl tu on. Nevěděla, proč tam není, rozhodla se čekat. Čekala přes tři hodiny, ale on nikde. Nakonec to vzdala, a vrátila se do svého pokoje. Probrečela celou noc a usnula až k ránu.
Hned po probuzení se převlékla a běžela do jeho chaty. Ale tam nikdo, všechno zamčené a uklizené. Odjel. Nic jí neřekl. Bylo jí, jako kdyby spolkla včely, které jí píchaly zevnitř. Rozbrečela se. Sprintem utíkala zpět do svého pokoje, kde se zamkla a užírala se ve svém zármutku.
Druhý den i s rodiči odjela domů a vrátila se do svého normálního života, ale přece jiná. Obohacená letní láskou.
Letní romance přijde a zase odejde, ale my tu zůstaneme. Sami se zlomeným srdcem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lifeanddreams lifeanddreams | Web | 21. září 2010 v 16:49 | Reagovat

wow, díky tomuhle příběhu se mi připomněla stará letní láska asi tak před 2 lety v Tunisku, byl to úplně skvělý kluk ten rakušan =)) ááá, hned bych to chtěla vrátit =)

2 Jeannette*Strange as. Jenny :) SB Jeannette*Strange as. Jenny :) SB | Web | 21. září 2010 v 22:12 | Reagovat

Jej,krásný příběh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama